Logo Polskiego Radia
Print

Muzyka Polskiego Radia w Chinach

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 11.01.2017 13:29
Muzykę Polskiego Radia można usłyszeć w Chinach. To dopiero początek współpracy - mówi dr Barbara Stanisławczyk
Barbara Stanisławczyk-ŻyłaBarbara Stanisławczyk-ŻyłaFoto: polskieradio.pl

Muzykę Polskiego Radia można usłyszeć w Chinach. Płyty wydane przez Polskie Radio z muzyką współczesną, przez cały styczeń nadawane są w radiostacji muzycznej Radio FM 95,5, należącej do koncernu Radia i Telewizji Prowincji Syczuan SRT.

- To dopiero początek współpracy - zapowiada prezes polskiej radiofonii publicznej dr Barbara Stanisławczyk.

- Radio, z którym współpracujemy i antena, na której nadawany jest program z polską muzyką jest jedną z wiodących, jeśli nie wiodącą anteną chińskiego radia prowincji Syczuan i anteną, które nadaje trendy również w dziedzinie muzyki, dlatego ta współpraca jest bardzo ważna - podkreśla prezes.

Wiceprezes Polskiego Radia Jerzy Kłosiński dodaje, że dzięki współpracy z SRT, Polacy i Chińczycy będą mogli lepiej się poznać.

- Region Syczuan liczy 80 milionów mieszkańców i więzi polsko-chińskie z tą prowincją są dosyć silne, a jak wiadomo poprzez kulturę te więzi się najlepiej wzmacnia - argumentuje Jerzy Kłosiński.

Współpracę pomiędzy rozgłośniami Polski i Chin chwali polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

- Obecność Polskiego Radia w Chinach oznacza, że z polską kulturą zapoznają się miliony odbiorców i cieszę się z tej współpracy dlatego, że jest to świetna możliwość rozwoju dla Polskiego Radia, ale jest to też świetne narzędzie do promocji Polski - podkreśla wiceszef resortu Jan Dziedziczak.

Audycje z muzyką produkowaną przez Polskie Radio można usłyszeć w chińskim radiu przez cały styczeń, codziennie o 14:15 i 19:30.

Polskie Radio, w Czwórce, wyemitowało - pierwszą z cyklu - audycję poświęconą współczesnej muzyce chińskiej.

Obecna seria audycji jest tylko początkiem szeroko zakrojonego planu współpracy. W lipcu 2017 roku SRT organizuje międzynarodowy festiwal muzyczny w stolicy prowincji Syczuan Chengdu, na który Polskie Radio wyśle polski zespół. Planowane są również inne formy wzajemnej wymiany muzycznej.

polskieradio.pl/ho

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt