Logo Polskiego Radia
Print

Czeczen podejrzany o wspieranie terroryzmu

IAR / PAP
Dariusz Adamski 11.02.2019 12:44
  • Stanisław Żarym poinformował, że zatrzymany współpracował między innymi z wydalonym z Polski w sierpniu Azamatem B. (IAR)
ABW zatrzymała Nurmagomeda M., Czeczena podejrzanego o powiązanie z organizacjami terrorystycznymi
Fot.: Agencja Bezpieczeństwa Narodowego

Mężczyzna został osadzony na trzy miesiące w ośrodku Straży Granicznej i oczekuje na deportację do Federacji Rosyjskiej.

Rzecznik koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn powiedział, że zatrzymany obywatel Federacji Rosyjskiej narodowości czeczeńskiej był członkiem rozpracowanej przez ABW w zeszłym roku czeczeńskiej zorganizowanej grupy przestępczej, która wspierała organizacje terrorystyczne.

Współpracował między innymi z wydalonym z Polski w sierpniu Azamatem B. Z informacji ABW wynika, że włączał się w działania logistyczne na rzecz organizacji terrorystycznych, ale nie ma informacji, żeby jego obecność w naszym kraju stwarzała zagrożenie zamachem terrorystycznym w Polsce.

Urząd do Spraw Cudzoziemców na wniosek ABW cofnął zatrzymanemu ochronę uzupełniającą, którą był objęty na terenie Polski od 2009 roku. Sąd zdecydował już o deportacji mężczyzny do kraju pochodzenia.

IAR/PAP/dad

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt