Logo Polskiego Radia
Print

Maradona został prezesem klubu Dynamo Brześć

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 16.05.2018 10:10
Diego Armando Maradona znalazł nową pracę. Kontrowersyjna legenda światowej piłki trafiła nad Bug
Foto: Twitter/Bielsat

Legendarny argentyński piłkarz Diego Maradona został prezesem białoruskiego klubu Dynamo Brześć. Wcześniej trenował reprezentację Argentyny i dwa kluby w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Gazeta „Nasza Niwa” informuje , że Diego Maradona podpisał kontrakt na 3 lata. W Brześciu ma zajmować się kwestiami strategicznego rozwoju miejscowego klubu piłkarskiego. Do wykonywania swoich obowiązków ma przystąpić po Mistrzostwach Świata w piłce nożnej w Rosji. Informację o pozyskaniu Diego Mardaony potwierdza klub sportowy. „Tak, Diego z nami!” - czytamy na stronie internetowej Dynama Brześć. Wcześniej pojawiały się spekulacje, że Maradona może trenować również piłkarską reprezentację Białorusi .


Dynamo Brześć to klub piłkarski który znajduje się w środku tabeli Najwyższej Ligi piłkarskiej Białorusi. Eksperci zastanawiają się, czy Maradona pomoże piłkarzom z Brześcia skutecznie rywalizować z najlepszym od lat białoruskim klubem BATE Borysów. Zdaniem komentatorów sportowych dzięki temu piłkarzowi Brześć może stać się atrakcją turystyczną dla miłośników futbolu również w naszym kraju. Miasto jest położone bardzo blisko polskiej granicy.

Diego Armando Maradona jest przez wielu uważany za najlepszego piłkarza w historii futbolu. Sławę zyskał m.in. dzięki kapitalnym występom w reprezentacji Argentyny. W 1986 roku kadra tego kraju zdobyła Mistrzostwo Świata.

Najważniejszym momentem jego kariery klubowej była gra w drużynie włoskiego Napoli. Do dziś jest uważany przez neapolitańczyków za jedną z najważniejszych osób w historii ich miasta.

IAR/ho/dad

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt