Logo Polskiego Radia
Print

18-latkowie ze specjalnym pakietem do paszportu

IAR
Dariusz Adamski 02.01.2018 11:11
Młodzi ludzie, którzy po raz pierwszy wnioskować będą o paszport, otrzymają wraz z nim wyjątkowe upominki
Specjalny pakiet upominków dla 18-latków przygotowany przez resort spraw wewnętrznychSpecjalny pakiet upominków dla 18-latków przygotowany przez resort spraw wewnętrznychMateriały prasowe MSWiA

Flaga Polski, znaczek z logo Niepodległej oraz miniprzewodnik opisujący jak szanować biało-czerwone barwy i poprawnie śpiewać hymn Polski - to upominki dla 18-latków, którzy po raz pierwszy w 2018 roku będą wnioskowali o paszport. Pakiety jubileuszowe w związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Młodzi dostaną przedmioty w kopercie z nadrukowanymi wizerunkami polskich postaci, związanych z odzyskaniem niepodległości po latach rozbiorów.

Resort szacuje, że w 2018 roku wniosek o paszport złoży około 18 tysięcy osiemnastolatków. Ubiegający się o wydanie paszportu mogą sprawdzić szczegóły akcji "Pakiet na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości/start w dorosłość" na plakatach w urzędach, gdzie składane są wnioski o wydanie paszportu.

Wydarzenia upamiętniające 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości będą

dad

tags:
Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt