Logo Polskiego Radia
Print

Polskie Radio pomaga rodzinie policjanta

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 28.12.2017 14:19
  • Polskie Radio dla rodziny policjanta [posłuchaj]
Ponad 141 tysięcy Polskie Radio zebrało i przekazało rodzinie policjanta, który zginął podczas akcji w Wiszni Małej
Prezes Polskiego Radia Jacek Sobala przekazuje środki Komendantowi Głównemu Policji, nadinspektorowi Jarosławowi SzymczykowiPrezes Polskiego Radia Jacek Sobala przekazuje środki Komendantowi Głównemu Policji, nadinspektorowi Jarosławowi Szymczykowi

Komendant Główny Policji, nadinspektor Jarosław Szymczyk podziękował słuchaczom Polskiego Radia i publicznej rozgłośni za wparcie rodziny poległego policjanta. Polskie Radio zebrało 141 tysięcy 202 złote dla rodziny podkomisarza Mariusza Koziarskiego, który zginął 2 grudnia podczas akcji w Wiszni Małej na Dolnym Śląsku.

Licytację przeprowadzono w czwartek 14 grudnia. Polskie Radio zorganizowało akcję wraz z Fundacją Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Komendant Główny Policji Jarosław Szymczyk, który spotkał się z prezesem Polskiego Radia Jackiem Sobalą, wyraził wdzięczność za zorganizowanie akcji i szczodrość słuchaczy. Działania podjęte przez Radio nazwał wyrazem uznania dla bohaterstwa funkcjonariusza, który oddał na służbie to, co najcenniejsze, a także dla całej formacji policyjnej. Dla tych, którzy - jak mówił Komendant - każdego dnia zakładają mundur, by zapewnić nam bezpieczeństwo.

Nadinspektor Jarosław Szymczyk podkreślił, że efekt akcji jest imponujący. Pokazuje wielkie serca Polaków, słuchaczy Polskiego Radia oraz jego dziennikarzy. Zebrana kwota zostanie w całości przekazana najbliższym tragicznie zmarłego policjanta.

Prezes Polskiego Radia Jacek Sobala powiedział, że akcja, dzięki której udało się zebrać pieniądze dla osieroconej rodziny policjanta, była wręcz obowiązkiem publicznej rozgłośni. Podkreślił, że kiedy ginie strażak lub policjant, to dla nas ginie funkcjonariusz, ale z perspektywy dzieci ginie ich tata. Prezes Jacek Sobala dodał, że może jedynie pokornie dziękować słuchaczom za ich odzew, odruch serca, a dziennikarzom - za przekazane na aukcję wspaniałe przedmioty .

W Jedynce, Dwójce, Trójce, Czwórce i PR24 prowadzono licytację przedmiotów ofiarowanych na ten cel przez pracowników Polskiego Radia. Po raz pierwszy wszystkie anteny jednocześnie włączyły się we wspólną akcję charytatywną. Wśród pamiątek przekazanych przez dziennikarzy znalazły się książki, albumy, wydawnictwa płytowe opatrzone unikatowymi dedykacjami, przedmioty z porcelany, obrazy, ryciny i monety okolicznościowe.

Akcja była wyrazem szacunku Polskiego Radia dla postawy funkcjonariusza, który zginął broniąc bezpieczeństwa współobywateli.

IAR/ho

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt