Logo Polskiego Radia
Print

"Witold Waszczykowski może spać spokojnie"

IAR / PAP
Dariusz Adamski 11.12.2017 12:47
  • "Rozmawiałem z M.Morawieckim, wracam z Brukseli na zaprzysiężenie" - powiedział W. Waszczykowski [posłuchaj]
Ryszard Czarnecki nie ma wątpliwości co przyszłości Witolda Waszczykowskiego jako szefa resortu spraw zagranicznych
Witold WaszczykowskiWitold WaszczykowskiIAR/Krystian Dobuszyński

Pytany o zamiany personalne w rządzie, europoseł PiS Ryszard Czarnecki powiedział, że z tego, co słyszał, "pan premier Morawiecki docenia pracę ministrów" i na razie żadnych zmian personalnych nie będzie. - Zmiany będą w styczniu - dodał.

Ryszard Czarnecki zdementował także informacje medialne, że w poniedziałek, szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy, minister Krzysztof Szczerski, zostanie mianowany szefem Ministerstwa Spraw Zagranicznych, zajmując miejsce ministra Witolda Waszczykowskiego. - Minister Waszczykowski może spać spokojnie, bo ciężko pracował dla dobra Rzeczypospolitej - zapewnił w TVN 24 europoseł.

Ryszard Czarnecki odniósł się także do ewentualnej dymisji szefa MON Antoniego Macierewicza. - Nie słyszałem, żeby miało go (Macierewicza) w rządzie zabraknąć - powiedział. - Z tego co słyszę, dalej będzie członkiem rady ministrów odpowiedzialnym za resort obrony narodowej - dodał.

Polityk zdementował także spekulacje, że Jarosław Kaczyński wkrótce może przestać być prezesem PiS. - Nie ma możliwości, by (Jarosław Kaczyński) ustępował; nie słyszałem o emeryturze prezesa - powiedział.

Prezydent Andrzej Duda przyjął w piątek dymisję rządu Beaty Szydło i desygnował na premiera Mateusza Morawieckiego. Według doniesień medialnych, w poniedziałek ma nastąpić zaprzysiężenie nowego premiera; a we wtorek Sejm ma głosować nad wotum zaufania dla nowego rządu.

PAP/dad/ks

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt