Logo Polskiego Radia
Print

Szef MON o raporcie komisji smoleńskiej

PR dla Zagranicy
Ewa Plisiecka 04.12.2017 13:02
  • Min. Macierwicz o raporcie komisji smoleńskiej [posłuchaj].mp3
Na wiosnę zostanie opublikowany raport komisji smoleńskiej w sprawie katastrofy TU-154m
Wikimedia Commons/Bartosz Staszewski/CC BY-SA 2.5

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz zapowiedział w programie "Kwadrans polityczny", że na wiosnę przyszłego roku zostanie opublikowany raport komisji smoleńskiej w sprawie katastrofy prezydenckiego TU-154m.

Podkreślił, że dokument przedstawi prawdziwy materiał dowodowy w sprawie śledztwa smoleńskiego. Zdaniem szefa MON, materiał dowodowy był znany już wcześniej, ale został sfałszowany w raporcie Millera, a później rozpropagowany poprzez komisję Jerzego Millera, a także niektóre media.

Gość "Kwadransa politycznego" poinformował, że złożył doniesienie do prokuratury w sprawie fałszerstw zamieszczonych w raporcie Millera, w którym podano nieprawdziwe informacje.

Minister Antoni Macierewicz mówił również o tym, że nadal nie wiadomo, czy raport komisji smoleńskiej będzie miał charakter ostateczny. "Jeżeli do tego czasu zostanie zakończona procedura ekshumacji, to jej wyniki zostaną włączone do raportu i będzie on miał charakter ostateczny. Jeżeli prace ekshumacyjne się przeciągną, to raport sformułuje wnioski na temat przebiegu wydarzeń nie uwzględniając analiz ekshumacyjnych" - poinformował szef resortu obrony.

IAR/ep

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt