Logo Polskiego Radia
Print

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

PR dla Zagranicy
Katarzyna Semaan 26.11.2017 11:08
  • Akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę- Wielka Uliczna Zbiórka Darów [posłuchaj]
Dziś odbywa się Wielka Uliczna Zbiórka Darów, która rozpoczyna 25. akcję charytatywną Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę
Plakat promujący akcje Pomóż Dzieciom Przetrwać ZimęPlakat promujący akcje Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

Jej znakiem rozpoznawczym jest żółte uśmiechnięte słoneczko na niebieskim tle. Patronat medialny nad akcją objęło Polskie Radio.

Wolontariusze nie zbierają pieniędzy tylko dary rzeczowe - przypomina Małgorzata Kownacka, dziennikarka Radiowej Jedynki, od lat związana z akcją. Potrzebna jest żywność długoterminowa, słodycze, zabawki, środki czystości, nowe przybory szkolne, ciepła odzież, czapki, szaliki i rękawiczki.

Zebrane dary trafią do najbardziej potrzebujących: rodzin wielodzietnych, będących w trudnej sytuacji materialnej, podopiecznych domów dziecka, schronisk, świetlic środowiskowych, ośrodków szkolno-wychowawczych i domów opieki społecznej - dodaje Ewa Dados z Polskiego Radia Lublin - pomysłodawczyni akcji.

Dary są zbierane w kilkuset punktach w całej Polsce. Również w sztabie akcji w siedzibie Polskiego Radia przy Al. Niepodległości 77/ 85 w Warszawie. Słuchaczy, którzy chcą darami serca podzielić się z najbardziej potrzebującymi, organizatorzy zapraszają między godziną 10.00 a 15.00.

W ubiegłym roku, w ramach 24. Ogólnopolskiej Akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę pomoc i świąteczne paczki trafiły do ponad 12 tysięcy rodzin i podopiecznych 112 placówek szkolno-wychowawczych na terenie całego kraju.

Akcję objęła honorowym patronatem małżonka prezydenta Agata Kornhauser-Duda.

IAR/ks

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt