Logo Polskiego Radia
Print

Rosja: ponad 30 proc. społeczeństwa żyje w ubóstwie

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 26.11.2017 11:10
  • Ponad 30 procent Rosjan żyje na granicy ubóstwa - wynika z sondażu rosyjskiej Wyższej Szkoły Gospodarki. Relacja Macieja Jastrzębskiego
Z sondażu rosyjskiej Wyższej Szkoły Gospodarki wynika, że ponad 30 proc. Rosjan żyje na granicy ubóstwa
pixabay.com

Z danych, które opublikował "Moskiewski Komsomolec", wynika, że co trzeciej rodzinie w Rosji pieniędzy wystarcza tylko na podstawowe produkty spożywcze.

Według rosyjskiej gazety, ludzie ci nie kupują ubrań, lekarstw i nie wyjeżdżają na wczasy. - A tymczasem rząd regularnie informuje o wzroście poziomu życia w Rosji - zauważa dziennik. - Wychodzi na to, że ten wzrost jest tylko w głowach urzędników i zachodzi podejrzenie, iż obiecany rozkwit również okaże się zamkiem na piasku - dodaje gazeta.

Z sondażu Wyższej Szkoły Gospodarki wynika, że 25 procent badanych ocenia poziom swojego życia jako "zły" i "bardzo zły". W tej grupie Rosjanie mają kłopoty nie tylko z kupnem odzieży i lekarstw, ale nie starcza im również pieniędzy na opłaty rachunków za usługi komunalne. Sondaż wskazuje też, że co najmniej 77 procent Rosjan twierdzi, iż w ich kraju trwa kryzys gospodarczy, który wbrew oświadczeniom władz zamiast zmierzać ku końcowi - pogłębia się.

Eksperci cytowani przez "Moskiewskiego Komsomolca" zgodnie twierdzą, że władze manipulują danymi gospodarczymi, aby przekazywać zafałszowany obraz poziomu życia w Rosji. W ich ocenie, rosyjska gospodarka jest w stanie stagnacji.

IAR/ho

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt