Logo Polskiego Radia
Print

OBWE ograniczyło patrole w Ługańsku

IAR / PAP
Dariusz Adamski 23.11.2017 15:36
  • Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie ograniczyła patrole w Ługańsku. Relacja Pawła Buszki (IAR)
Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie ograniczyła patrole w Ługańsku. Chodzi o napiętą sytuację w mieście
Uzbrojony żołnierz prorosyjskich separatystów patroluje ulice ŁugańskaUzbrojony żołnierz prorosyjskich separatystów patroluje ulice ŁugańskaPAP/EPA/ALEXANDER ERMOCHENKO

Decyzja o ograniczeniu patroli ma związek z napiętą sytuacją w ukraińskim mieście. W zajętej przez prorosyjskich separatystów stolicy obwodu trwa spór o władzę między dwoma frakcjami.

Misja OBWE poinformowała, że jej patrole w Ługańsku prowadzone są w ograniczonym zakresie. Jak czytamy w komunikacie, w ciągu ostatnich dni w centrum miasta obserwatorzy widzieli około 100 uzbrojonych osób bez znaków rozpoznawczych z białymi opaskami na rękawach i kilka wozów opancerzonych. Uzbrojone i zamaskowane osoby uniemożliwiły przejazd obserwatorów do centrum miasta. Przedstawiciele misji OBWE donoszą, że w Ługańsku nie działa miejscowa telewizja i radio.

Wśród bojówkarzy trwa walka o władzę - minister spraw wewnętrznych ługańskich separatystów Ihor Kornet nie uznał swojej dymisji ogłoszonej przez szefa tzw. Ługańskiej Republiki Ludowej Ihora Płotnickiego i zajął kilka budynków - m.in. MSW i prokuratury.

IAR/dad

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt