Logo Polskiego Radia
Print

Sondaż: za co Rosjanie nie lubią Władimira Putina?

IAR / PAP
Dariusz Adamski 20.11.2017 13:33
  • Rosjanie krytycznie o Władimirze Putinie, który "nie dba o zwykłych ludzi" - relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Rosjanie krytykują Władimira Putina za brak zainteresowania losem "zwykłych ludzi". Ale to nie wszystko...
Władimir PutinWładimir PutinPAP/EPA/ALEXEY NIKOLSKY / SPUTNIK / KREMLIN POOL

Do wyborów prezydenckich w Rosji pozostały cztery miesiące. W ciągu najbliższych tygodni Władimir Putin musi ogłosić, czy weźmie w nich udział, czy wycofa się z walki o najwyższy urząd w państwie.

Ankieterzy Centrum Analitycznego Jurija Lewady zapytali Rosjan: "dlaczego nie podoba Ci się Władimir Putin?" i "co podoba Ci się w rządach Władimira Putina?". Sondaż miał charakter otwarty.

Wynika z niego, że część Rosjan jest niezadowolona z polityki społecznej Kremla. 15 procent badanych twierdzi, że "prezydent nie troszczy się o prostych ludzi".

Z kolei 18 procent respondentów chwali Władimira Putina za zdecydowanie, a 19 procent za prowadzoną przez niego politykę zagraniczną.

Socjologowie zwracają uwagę, że większość badanych wysoko ocenia sam urząd prezydenta. Eksperci tłumaczą to przywiązaniem Rosjan do rządów jednego lidera. Analityk Centrum Lewady Stiepan Gonczarow, w rozmowie z agencją informacyjną RBK, stwierdził, że wysokie ogólne oceny działalności Władimira Putina związane są z zajmowanym przez niego urzędem. Jak dodał, Rosjanie często przypisują Putinowi abstrakcyjne cechy, którymi w ich ocenie powinien dysponować prezydent.

IAR/dad

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt