Logo Polskiego Radia
Print

Ukraina domaga się od Rosji zaprzestania tortur

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 15.09.2017 16:30
Po pobiciu przez FSB Renata Parałamowa, Ukraina domaga się zaprzestania przez Rosję tortur na anektowanym Krymie
Foto: polskieradio.pl

W związku z pobiciem przez funkcjonariuszy rosyjskich struktur siłowych przedstawiciela społeczności tatarskiej Renata Parałamowa, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy domaga się, żeby Rosja odstąpiła od stosowania tortur na terytorium anektowanego Krymu – poinformowała na Twitterze rzeczniczka MSZ Mariana Beca.

„Na okupowanym Krymie nadal są stosowane uprowadzenia i tortury. Żądamy zaprzestania represji i dyskryminacji Tatarów Krymskich” – napisała Mariana Deca.

13 września w domu Renata Parałamowa w miejscowości Nyżniohirśkyj, przeprowadzono przeszukanie. Wg. adwokata funkcjonariusze rosyjskich służb siłowych zatrzymali i wywieźli mężczyznę w nieznanym kierunku. Przez dobę nie było wiadomo dokąd trafił.

14 września FSB poinformowała, że Parałamow został wypuszczony do domu dzień wcześniej, zaś w czwartek sam dobrowolnie stawił się do Zarządu Głównego FSB w Symferopolu celem uzupełnienia swoich zeznań. Po kilku godzinach Renat Parałamow zadzwonił z cudzego telefonu do swojej rodziny z informacją, że jest na dworcu w Symferopolu i prosi by po niego przyjechać. Okazało się, że Renat Parałamow został tak ciężko pobity, że nie może samodzielnie chodzić. Trafił do szpitala.

Źródło: polradio.pl/ho

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt