Logo Polskiego Radia
Print

Piknik Powstańczy w Warszawie

PR dla Zagranicy
Katarzyna Semaan 10.09.2017 11:08
  • Piknik poświęcony obrońcom Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych z Powstania Warszawskiego [posłuchaj]
Najpierw pokazy sprzętu wojskowego z czasów drugiej wojny światowej, później koncerty pokazy i konkursy.
Plakat promujący Piknik PowstańczyPlakat promujący Piknik Powstańczy

W Warszawie na Skwerze I Dywizji Pancernej Wojska Polskiego odbywa się piknik poświęcony obrońcom Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych z Powstania Warszawskiego.

Patronem wydarzenia jest radiowa Jedynka. Na stanowisku Polskiego Radia można posłuchać archiwaliów, między innymi powstańczych audycji. Organizatorzy zaplanowali także pokaz sprzętu wojskowego z epoki oraz pokazy rekonstrukcyjne. Będzie można również zjeść kaszę ze smalcem, marmoladę z buraków oraz napić się kawy zbożowej. W czasie pikniku odbędą się konkursy z wiedzy historycznej dla dzieci i młodzieży.

Na stoisku Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych atrakcjami będzie personalizacja kart dla dzieci, pokaz czerpania papieru czy okolicznościowe nadruki wykonywane na historycznej maszynie dociskowej. Zaplanowano również koncerty. Dla młodszych uczestników wystąpi Arka Noego. Od godz. 18:00 zagrają Garwoliński Teatr Muzyczny Od Czapy, Contra Mundum oraz zespół Luxtorpeda. Od godziny 21:30 do północy na budynku PWPW przy ul. Rybaki 35 prezentowane będzie widowisko multimedialne.

IAR/KS

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt