Logo Polskiego Radia
Print

Fani militariów mogą robić zakupy w Warszawie

IAR
Dariusz Adamski 09.08.2017 08:30
Agencja Mienia Wojskowego otworzyła kolejny w Polsce sklep z wycofywaną z armii odzieżą i sprzętem
Zdjęcie ilustracyjneZdjęcie ilustracyjneIAR/Krystian Dobuszyński

Sklep oferuje szeroką gamę produktów - mówi Ewa Michalak z Agencji Mienia Wojskowego.

Można tu kupić różnego rodzaju torby, plecaki i wojskowe chlebaki. Są również latarki, przenośne kuchenki, wojskowa bielizna i szeroka gama mundurów: od letnich bluz i spodni, przez mundury w maskowaniu tradycyjnym, czyli ciemno-zielonym oraz pustynnym, uzywanym w trakcie misji w Iraku czy Afganistanie.

To czwarty sklep z wojskowym wyposażeniem, jaki otwarto w tym roku i najmłodszy. Działa dopiero miesiąc i cieszy się dużą popularnością. Część asortymentu, jak namioty czy śpiwory, sprzedano w ciągu kilku dni od otwarcia. Podobne punkty działają w Bydgoszczy, Poznaniu i Gdyni.

Cały czas w ofercie Agencji Mienia Wojskowego są również nieruchomości oraz ciężki sprzęt, który jest wycofywany z jednostek - mówi rzeczniczka Agencji Małgorzata Golińska. W ramach organizowanych przez Agencję przetargów można kupić między innymi samochody ciężarowe. Są - jak przekonuje Małgorzata Golińska - w dobrym stanie, czasem tylko wymagają drobnych napraw. Każdy może kupić taki sprzęt, nie jest na to wymagana licencja.

W tym roku armia przekazała AMW tego typu sprzęt o wartości blisko 200 milionów złotych. Agencja chce też zarobić na sprzedaży nieruchomości. Plany do końca roku przewidują z tego typułu zarobki w wysokości ponad 170 milionów złotych. Już zlicytowano działki na kwotę ponad 100 milionów.

Po wakacjach Agencja Mienia Wojskwego planuje również otworzyć kolejny sklep dla fanów militariów w Lublinie. W całym kraju obecnie działa w sumie dziewięć sklepów z wojskowym wyposażeniem, między innymi w Krakowie, Wrocławiu i Szczecinie.

IAR/dad

tags: armia, wojsko
Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt