Logo Polskiego Radia
Print

Wspólny projekt Polskiego Radia i Hromadskiego Radia

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 23.12.2016 10:27
  • Wspólny projekt Polskiego Radia i ukraińskiego Hromadskiego Radia.mp3
Na fali ukraińskiego Hromadskiego Radia emitowany jest "Polski Wariant", półgodzinny blok informacyjno-publicystyczny

Codziennie rano na fali ukraińskiego Hromadskiego Radia emitowany jest "Polski Wariant". To półgodzinny blok informacyjno-publicystyczny przygotowywany w Warszawie przez dziennikarzy ukraińskiej sekcji Polskiego Radia.

"Polski Wariant"słyszalny jest m.in. w Kijowie, Dniepropietrowsku, ale też np. w wielu miejscowościach Donbasu. Jak podkreśla redaktor naczelny Hromadskiego Kyryło Łukerenko, półgodzinna audycja przygotowywana przez dziennikarzy Polskiego Radia wzbogaca antenę.

Jak wyjaśnia, Hromadskie Radio jest obywatelskim radiem, więc jego słuchacze powinni wiedzieć dużo więcej niż słuchacze stacji komercyjnych. - Dlatego Polskie Radio jest dla nas tak ważne - deklaruje.

Polska perspektywa

- Słuchaczy ciekawią informacje z Polski - wyjaśnia Kyrył Łukerenko. Jak dodaje, Polska dla jest dla Ukrainy bardzo ważnym krajem, a to, co się odbywa w Polsce bezpośrednio dotyczy Ukraińców. Redaktor Naczelny Hromadskiego Radia zaznacza, że bardzo ważne jest, aby Polskie Radio serwowało szeroki obraz tego, co się dzieje w kraju - tzn. aby przedstawiony był punkt widzenia władz, opozycji, ekspertów i zwykłych ludzi.

Redaktor naczelny Hromadskiego Radia dodaje, że dla słuchaczy ważna jest też polska perspektywa patrzenia na wydarzenia międzynarodowe. Jak podkreśla, aby ukraińscy słuchacze mogli zrozumieć to co odbywa się w różnych krajach i na różnych kontynentach istotne są głosy korespondentów Polskiego Radia na całym świecie.

Polskie Radio, jak podkreśla dziennikarz, to jeden z najbardziej profesjonalnych nadawców, który ma tak rozbudowaną sieć korespondentów.

"Polski Wariant", to również tematy dotyczące relacji polsko-ukraińskich. Audycja nadawana jest w eterze Hromadskiego Radia codziennie o siódmej rano ukraińskiego czasu.

IAR/ho

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt