Logo Polskiego Radia
Print

Warszawa: Gra miejska w 77. rocznicę agresji sowietów

IAR
Dariusz Adamski 17.09.2016 13:21
W Warszawie blisko sto osób uczestniczyło w grze miejskiej w 77. rocznicę agresji ZSRR na Polskę.
Panorama WarszawyPanorama Warszawyflickr/Jorge Láscar

Podczas gry zorganizowanej przez Redutę Dobrego Imienia, młodzież i rodziny z dziećmi wykazywały się różnymi umiejętnościami. W kilku punktach stolicy przypominano im historię miejsc związanych z drugą wojną światową.

Gra rozpoczęła się w szkole przy ul. Chłodnej. Drużyny przez dwie godziny przemierzały ulice Woli. Wśród zadań, z którymi zmagali się uczestnicy było między innymi rozpoznawanie na fotografiach polskich żołnierzy oraz dopasowywanie dowódców do bitew drugiej wojny światowej. Poznawano również tajniki szyfrowania oraz historię miejsc i kultury przedwojennej stolicy.

Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody. Wśród nich znalazły się między innymi książki historyczne oraz gra IPN dotycząca kampanii wrześniowej 1939 roku.
Mira Wszelaka, dyrektor zarządzająca Redutą Dobrego Imienia, w rozmowie z IAR podkreślała, że młodemu pokoleniu trzeba przypominać historię zbrodni niemieckiego i sowieckiego okupanta. "Mordy na polskich cywilach i żołnierzach trwały aż do lat 50-tych. Chcieliśmy upamiętnić te tragiczne wydarzenia poprzez przypomnienie nie tylko 17 września 1939 roku, ale również czasu kampanii wrześniowej". - powiedziała.

Reduta Dobrego Imienia- Polska Liga Przeciw Zniesławieniom w ramach dzisiejszej rocznicy w Galerii Kordegarda organizuje również wystawę "Jeśli zapomnę o nich…" oraz koncert zespołu Contra Mundum, który rozpocznie się po południu na Krakowskim Przedmieściu.

IAR/dad

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt