Logo Polskiego Radia
Print

Już niedługo rocznica Powstania Warszawskiego

PR dla Zagranicy
Przemysław Pawełek Pawełek 20.07.2016 15:25
  • Jan Ołdakowski o obchodach 72 rocznicy Powstania Warszawskiego
Muzeum Powstania Warszawskiego jak co roku zaprasza do uczestnictwa w wydarzeniach towarzyszących rocznicy.
72 rocznica Powstania Warszawskiego72 rocznica Powstania WarszawskiegoMuzeum Powstania Warszawskiego

Zbliża się kolejna rocznica Powstania Warszawskiego. Jak co roku z tej okazji Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało bogatą ofertę artystyczno-kulturalną, której celem jest upamiętnienie wydarzeń sierpnia i września 1944 roku.
Placówka zaprasza na wyjątkowy koncert w wykonaniu Smolika, Natalii Grosiak i Miuosha, promujący płytę „Historie” – wydaną specjalnie na 72. rocznicę Powstania Warszawskiego. Ponadto zachęca m.in do udziału w spotkaniu edukacyjnym dla najmłodszych „Z chochlą za barykadą”. Nie zabraknie też projektu dobrze znanego warszawiakom z poprzednich lat – wspólnie zaśpiewane zostaną (nie)zakazane piosenki powstańcze na placu Piłsudskiego, a miłośników fotografii MPW zaprasza na kolejną – dziesiątą już – edycję fotograficznej gry miejskiej „Twoja klisza z Powstania”.
1 sierpnia o godzinie 17.00 mieszkańcy stolicy zatrzymają się na minutę, by oddać cześć poległym w Powstaniu Warszawskim, a 5 sierpnia będą mogli wziąć udział w uroczystym Marszu Pamięci, który przejdzie ulicami Woli w kierunku parku Powstańców Warszawy i wystawy „Zachowajmy ich w pamięci” upamiętniającej ofiary cywilne Powstania Warszawskiego.

O tegorocznych wydarzeniach towarzyszącym obchodom rocznicy Powstania Warszawskiego z dyrektorem MPW Janem Ołdakowskim rozmawiał Przemysław Pawełek.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt