Logo Polskiego Radia
Print

Pracownicy PAH wjechali do Syrii

PR dla Zagranicy
Michał Strzałkowski 23.05.2013 15:03
  • Rozmowa z Katarzyną Razplewicz z Polskiej Akcji Humanitarnej
Wraz z syryjskimi współpracownikami przywieźli leki i tabletki do uzdatniania wody.
fot. www.pah.org.pl

Misja Polskiej Akcji Humanitarnej wjechała do Syrii z pomocą dla uchodźców, którzy stracili dach nad głowa z powodu wojny domowej. Pracownicy PAH z syryjskimi współpracownikami zawieźli do Syrii leki przeciwko leiszmaniozie i tabletki do uzdatniania wody. Na miejscu mają zorganizować codzienne dostawy pieczywa dla 400 rodzin.
Olga Blumczyńska z PAH powiedziała, że ludzie bardzo potrzebują pomocy, Organizacjom międzynarodowym bardzo trudno do nich dotrzeć: z powodu nawracających działań wojennych. Mimo to Polska Akcja Humanitarna , korzystając z pomocy miejscowych współpracowników dostarcza podstawowe artykuły - przede wszystkim chleb:
3 złote czyli około 1 dolara, to kwota wystarczająca na zapewnienie chleba na 1 dzień dla 5 osobowej rodziny.
Olga Blumczyńska podkreśla, że dla ludzi, którym trudno doczekać się końca wojny bardzo ważne jest poczucie, że nie są pozostawieni sami sobie. Szczególnie ważna jest walka z chorobami, w sytuacji braku nawet podstawowej opieki medycznej:
Polska Akcja Humanitarna apeluje o wpłaty na pomoc dla Syrii, dzięki temu będzie mogła pomoc większej liczbie osób . W przyszłości planowany jest tez długofalowy program odbudowy infrastruktury wodno - sanitarnej.
Informacje o działaniach PAH w Syrii znajdują się na stronie internetowej organizacji: www.pah.org.pl

IAR/MS

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt