Logo Polskiego Radia
Print

Deklaracja Viktora Orbana."Staniemy po stronie Polski"

IAR / PAP
Dariusz Adamski 16.05.2018 20:55
Premier Węgier Viktor Orban złożył deklarację poparcia Polski w sporze z Komisją Europejską
Viktor Orban oświadczył, że w sporze Warszawa-Bruksela, Węgry staną po stronie Polski Viktor Orban oświadczył, że w sporze Warszawa-Bruksela, Węgry staną po stronie Polski EPA/VASSIL DONEV

- Węgry mają nadzieję na kompromis między Komisją Europejską a Polską, ale jeśli go nie będzie, to staniemy po stronie Polski w tym sporze i będziemy przeciw art. 7 - zadeklarował Viktor Orban w wywiadzie udzielonym TVP Info na zapleczu szczytu Unia Europejska - Bałkany Zachodnie, który rozpocząć ma się w czwartek.

Komisja Europejska, podejmując w grudniu decyzję o uruchomieniu wobec Polski procedury z art. 7 Traktatu o UE, dała Polsce trzy miesiące na wprowadzenie w życie rekomendacji dotyczących praworządności. W środę wieczorem w stolicy Bułgarii premier Mateusz Morawiecki spotka się z przewodniczącym Komisji Europejskiej, by rozmawiać na temat reformy sądownictwa.

W czwartek w Sofii odbędzie się szczyt Unia Europejska-Bałkany Zachodnie. W środę unijni przywódcy spotkają się w stolicy Bułgarii na kolacji, by rozmawiać m.in. o wycofaniu się USA z porozumienia nuklearnego z Iranem, wydarzeniach w Strefie Gazy w związku z przeniesieniem ambasady USA do Jerozolimy oraz dodatkowych cłach amerykańskich na stal i aluminium z UE.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt