Logo Polskiego Radia
Print

"Życzymy Polakom radości ze wspólnego świętowania"

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 24.12.2017 23:58
Z okazji Bożego Narodzenia życzymy wszystkim Polakom, w kraju i za granicą, radości płynącej ze wspólnego świętowania
Foto: prezydent.pl

- Z okazji świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim Polakom, w kraju i za granicą, radości płynącej ze wspólnego świętowania. Życzymy wiele serdeczności przy łamaniu się opłatkiem i rodzinnej atmosfery przy wigilijnej wieczerzy - tej treści życzenia przekazali rodakom prezydent Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda.

- W ten zimowy wieczór spotykamy się w naszych domach, by cieszyć się nadzieją, jaką daje nowina, że w Betlejem narodziło się Dzieciątko Jezus. W Polsce Święta te mają zawsze szczególny charakter. Gromadzą przy świątecznym stole całą rodzinę i wszystkich bliskich. Symbolika wigilijnego wieczoru każe nam myśleć o tym, co nas łączy, odnawia rodzinne więzi, przypomina, jak bardzo jesteśmy sobie bliscy. Pielęgnujmy w sobie ten dar. Bądźmy razem! Niech to poczucie wspólnoty, którego w tych dniach doświadczamy, towarzyszy nam przez cały nadchodzący rok - powiedziała prezydencka para.

Przypomnieli również, że Święta to czas, kiedy chcemy okazywać innym wiele serca. - Niech więc życzliwość połączy dziś wszystkich ludzi dobrej woli. Pamiętajmy o tych, którzy szczególnie potrzebują naszej obecności i pomocy - apelowali.

"Święta Bożego Narodzenia to czas budowania życzliwości, bliskości i szacunku"

- Wszystkim Państwu życzymy wszelkiej pomyślności, zdrowia, spełnienia marzeń i zrealizowania planów. Niech w Państwa domach goszczą radość i pokój - dodali prezydent i pierwsza dama.

Na koniec życzeń od prezydenckiej pary pojawiło się również nawiązanie do 100-lecia odzyskania niepodległości, które będzie obchodzone w przyszłym roku. - A nadchodzący rok niech będzie też czasem starań dla naszej wspólnej Ojczyzny – Rzeczypospolitej, czasem refleksji nad sprawami dla niej najważniejszymi - podkreślali.

prezydent.pl/IAR/ho

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt