Logo Polskiego Radia
Print

Spotkanie Morawiecki - Macron

PR dla Zagranicy
Katarzyna Semaan 15.12.2017 10:14
  • Oprócz spotkania z prezydentem Francji premier Mateusz Morawiecki ma dziś w Brukseli także rozmawiać z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claudem Junckerem [posłuchaj]
Mateusz Morawiecki spotkał się z Emmanuelem Macronem rano, przed rozpoczęciem drugiego dnia unijnego szczytu
PAP/EPA/FRANCOIS LENOIR / POOL

Polski premier rozmawiał z prezydentem Francji o wspólnych interesach i o trudnych sprawach - powiedzieli Polskiemu Radiu dyplomaci w Brukseli. Mateusz Morawiecki spotkał się z Emmanuelem Macronem rano, przed rozpoczęciem drugiego dnia unijnego szczytu.

Jeden z dyplomatów powiedział, że było to dobre spotkanie i obaj politycy nie uniknęli trudnych spraw. Najpierw, doszło do spotkania delegacji z Polski i Francji, a później, Mateusz Morawiecki i Emmanuel Macron rozmawiali w cztery oczy przez kilka minut. Rozmowa najpierw dotyczyła delegowania pracowników, kwestii klimatycznych i energii, w tym także gazociągu Nord Stream 2. Polski premier miał mówić o konieczności wynegocjowania kompromisów z uwzględnieniem interesów Polski.

Ponadto, jak przekazał Polskiemu Radiu jeden z dyplomatów, prezydent Francji pytał Mateusza Morawieckiego o rozmowy z Komisją w sprawach trudnych. Polski premier odpowiedział, że jest w kontakcie z przewodniczącym Komisji.

IAR/ks

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt