Logo Polskiego Radia
Print

Mateusz Morawiecki pierwszą wizytę złoży we Francji?

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 11.12.2017 14:52
Jak poinformował Ryszard Czarnecki "premier Mateusz Morawiecki z pierwszą wizytą bilateralną pojedzie do Francji"
Premier Mateusz Morawiecki Premier Mateusz Morawiecki Fоtо: mr.gov.pl

Jak poinformował w poniedziałek europoseł PiS Ryszard Czarnecki "pan premier Mateusz Morawiecki z pierwszą wizytą bilateralną pojedzie do Francji". Jak dodał, wizyta ta "nastąpi jeszcze w tym tygodniu".

W poniedziałek wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki zapowiedział, że w najbliższy czwartek premier Morawiecki uda się do Brukseli, gdzie będzie reprezentował Polskę na szczycie UE.

- Mogę powiedzieć, że według mojej wiedzy, pan premier Morawiecki z pierwszą wizytą bilateralną pojedzie do naszego sojusznika, (...) w ramach Trójkąta Weimarskiego, czyli do Francji - poinformował Ryszard Czarnecki. - Zaproszenie wyszło ze strony francuskiej, od pana prezydenta Emmanuela Macrona; pan premier Morawiecki to zaproszenie przyjął - dodał. Jak zapewnił, wizyta ta "nastąpi jeszcze w tym tygodniu".

Prezydent Andrzej Duda przyjął w piątek dymisję rządu Beaty Szydło i desygnował na premiera Mateusza Morawieckiego. Według doniesień medialnych, w poniedziałek ma nastąpić zaprzysiężenie nowego premiera; a we wtorek Sejm ma głosować nad wotum zaufania dla nowego rządu.

PAP/ho

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt