Logo Polskiego Radia
Print

Spotkanie szefów dyplomacji Ukrainy i Rosji

PR dla Zagranicy
Katarzyna Semaan 08.12.2017 14:51
  • Szefowie dyplomacji Ukrainy i Rosji rozmawiali w cztery oczy [posłuchaj]
W ciągu kilku najbliższych tygodni możliwa jest wymiana jeńców w Donbasie
Ukraińscy żołnierze w Donbasie Foto: mil.gov.ua

To wniosek ze spotkania szefów dyplomacji Ukrainy i Rosji. Do rozmowy Pawła Klimkina i Siergieja Ławrowa doszło przy okazji odbywającej się w Wiedniu konferencji ministrów spraw zagranicznych państw członkowskich OBWE.

Pawło Klimkin i Sergiej Ławrow rozmawiali w cztery oczy za zamkniętymi drzwiami. Szefowie dyplomacji Ukrainy i Rosji nigdy jeszcze nie spotykali się w takiej formule. Dotychczas rozmawiali jedynie w obecności szefów dyplomacji Niemiec i Francji, w tak zwanym, formacie normandzkim.

Pawło Klimkin po spotkaniu poinformował, że rozmawiał z Ławrowem na temat wymiany jeńców w Donbasie. Jak zaznaczył powinno do niej dojść w ciągu najbliższych tygodni.

Przed spotkaniem w cztery oczy - na forum wiedeńskiej konferencji doszło do ostrej wymiany opinii między oboma ministrami. Siergiej Ławrow ocenił, że wprowadzenie misji pokojowej ONZ nie na rosyjskich warunkach równoznaczne będzie z okupacją Donbasu. Odnosząc się do słów Ławrowa Pawło Klimkin stwierdził, że Donbas już znajduje się pod okupacją rosyjską.

IAR/ks

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt