Logo Polskiego Radia
Print

Beata Szydło pozostanie w rządzie

PR dla Zagranicy
Katarzyna Semaan 08.12.2017 13:41
  • Wystąpienie pani premier rozpoczęło trzeci dzień posiedzenia Sejmu [posłuchaj]
W Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość przyjęcia dymisji i desygnowania na premiera Mateusza Morawieckiego
Premier Beata Szydło przemawia podczas ostatniego dnia 53. posiedzenia Sejmu Foto: PAP/Marcin Obara

W Pałacu Prezydenckim odbła się uroczystość przyjęcia dymisji Rady Ministrów i powierzenia dalszego sprawowania obowiązków do czasu powołania nowego rządu oraz desygnowania przez prezydenta Andrzeja Dudę na Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego- informuje Kancelaria Prezydenta.

Premier podziękowała za dwa lata wspólnej pracy. Jej wystąpienie rozpoczęło trzeci dzień posiedzenia Sejmu. "Chciałam podziękować za ostatnie dwa lata. To był dla mnie zaszczyt" - powiedziała Beata Szydło. Oświadczyła również, że pozostanie w rządzie, aby razem z Prawem i Sprawiedliwością nadal reformować kraj.

Szefowa rządu podziękowała także wszystkim klubom poselskim. Dodała, że to co zostało zrobione podczas sprawowania przez nią funkcji premiera było ważne dla Polski i Polaków. "Jestem dumna z tego, że rząd Prawa i Sprawiedliwości w tym czasie przywrócił Polakom wiarę w polskie państwo, przywrócił godność polskim rodzinom, a przede wszystkim, że Polska tak wspaniale się rozwija" - podkreśliła Beata Szydło.

Wczoraj pani premier złożyła rezygnację z pełnionej przez siebie funkcji na ręce Komitetu Politycznego PiS - poinformowała rzeczniczka ugrupowania Beata Mazurek. Rezygnacja została przyjęta. Nowym szefem rządu ma zostać obecny wicepremier, minister finansów i rozwoju - Mateusz Morawiecki.

IAR/ks

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt