Logo Polskiego Radia
Print

Szef MSZ spotkał się z wiceszefem dyplomacji USA

PR dla Zagranicy
Przemysław Pawełek Pawełek 07.12.2017 10:27
  • Witold Waszczykowski spotkał się z amerykańskim wiceministrem [posłuchaj]
Rozmowa dotyczyła wzajemnych relacji, niestałego członkostwa Polski w RB ONZ i Trójmorza
Minister Witold Waszczykowski.Minister Witold Waszczykowski.Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski spotkał się w Brukseli z amerykańskim wiceministrem spraw zagranicznych Wessem Mitchellem. Do rozmowy doszło w czasie spotkania szefów dyplomacji krajów NATO w Brukseli.

Jak relacjonował polskim dziennikarzom Witold Waszczykowski, rozmowa dotyczyła relacji Polski i Stanów Zjednoczonych, niestałego członkostwa Polski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ oraz projektu Trójmorza.

Wcześniej Waszczykowski miał spotkać się w Brukseli z szefem amerykańskiej dyplomacji Rexem Tillersonem, ale ten odwołał wszystkie rozmowy dwustronne. Waszczykowski mówił polskim dziennikarzom, że Amerykanie zaproponowali nowy termin spotkania, do którego jednak nie doszło. Szef MSZ obwinił o to polską opozycję. “Otrzymałem zaproszenie na rozmowę z panem Tillersonem niestety jutro w Wiedniu, z której nie mogę skorzystać, ponieważ opozycja w Polsce wymyśliła sobie dyskusję o wotum nieufności dla rządu, w związku z tym nie mogę skorzystać z tej oferty, aby porozmawiać z amerykańskim politykiem i muszę wrócić do Warszawy” - mówił Waszczykowski. Autorami wniosku o wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło są parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej.

W czasie dwudniowego spotkania ministrów spraw zagranicznych NATO w Brukseli Witold Waszczykowski rozmawiał z szefami dyplomacji Wielkiej Brytanii, Turcji, Rumunii i Norwegii.

IAR/PP

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt