Logo Polskiego Radia
Print

Trump: Zwolniłem Flynna bo wiedziałem, że kłamał

PR dla Zagranicy
Przemysław Pawełek Pawełek 03.12.2017 10:17
  • Korespondencja Jana Pachlowskiego dotycząca wewnętrzne sytuacji w USA [posłuchaj].mp3
Były doradca ds. bezpieczeństwa narodowego przyznał się do kłamstw na temat kontaktów z Rosjanami
Donald Trump, prezydent Stanów ZjednoczonychDonald Trump, prezydent Stanów ZjednoczonychWikimedia Commons, CC0


W Stanach Zjednoczonych nie ustają komentarze dotyczące byłego doradcy do spraw bezpieczeństwa narodowego Donalda Trumpa generała Michaela Flynna. W piątek przyznał się on, że podczas śledztwa okłamał organy śledcze w sprawie swych kontaktów z Rosjanami. FBI prowadzi dochodzenie dotyczące świadomej ingerencji Kremla w amerykańskie wybory prezydenckie w listopadzie 2016 roku.

W ostatnich twittach Donald Trump poinfrmował, że wiedział o kłamstwie Michaela Flynna, dlatego musiał go zwolnić z zajmowanego stanowiska. Dodał, że jego działania przed objęciem urzędu w Białym Domu były legalne. Podkreślił również, że nie było żadnej zmowy pomiędzy jego ekipą z okresu wyborów i zaraz po nich, a Kremlem. Tymczasem amerykańskie media, powołując się na anonimowe źródła, podają, że zięć Donalda Trumpa Jared Kuchner nakazał doradcy ds bezpieczeństwa skontaktowanie się z Rosjanami.

Sam prezydent podczas rozmowy z mediami oświadczył, że nie jest zainepokojony obecnym rozwojem wypadków. Donald Trump od początku bagatelizował sprawę wpływu Rosji na zeszłoroczne amerykańskie wybory. Ostatnie wpisy prezydenta skomentowało wielu ekspetów od amerykańskiej polityki. Większość z nich jest zdania, że o zatajeniu przez Michaela Flynna kontaktów z ambasadorem Rosji dowiedział się dopiero teraz.

IAR/PP

tags: Donald Trump, USA
Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt