Logo Polskiego Radia
Print

O światowych problemach na konferencji w Pekinie

PR dla Zagranicy
Ewa Plisiecka 02.12.2017 11:02
  • O międzynarodowych problemach na konferencji w Pekinie [posłuchaj].mp3
Prezydent Chin zapowiada większe zaangażowanie w rozwiązywanie międzynarodowych wyzwań
Flaga CinFlaga CinFoto: pixabay.com/domena publiczna CC0

Komunistyczna Partia Chin chce bardziej zaangażować się w rozwiązywanie najważniejszych problemów świata - powiedział prezydent Chin Xi Jinping. W Pekinie trwa spotkanie partyjnego kierownictwa z przedstawicielami prawie 300 partii politycznych z całego świata. O spotkaniu pisze hongkoński dziennik „South China Moroning Post”.

Prezydent Xi Jinping chce większego zaangażowania KPCh w stawianie czoła największym wyzwaniom świata. Jak zaznaczył jednak, Chiny nie zamierzają eksportować „chińskiego modelu”.

Jak podaje państwowa Agencja Prasowa Xinhua, w spotkaniu uczestniczą m.in. przedstawiciele amerykańskiej Partii Republikańskiej czy partii Jedna Rosja.

Jak zwraca uwagę hongkoński dziennik w konferencji bierze udział m.in. laureatka Pokojowej Nagrody Nobla Aung San Suu Kyi. „South China Morning Post” podkreśla, że jak dotąd nie ujawniono pełnej listy uczestników. Poinformowano jedynie, że biorą w nim udział przedstawiciele 120 państw. Dziś odbywa się seminarium poświęcone idei „Pasa i Szlaku”.

IAR/ep

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt