Logo Polskiego Radia
Print

"Najważniejsze postulaty prezydenta będą utrzymane"

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 07.10.2017 15:34
  • Coraz bliżej ustaw reformujących sądownictwo. Relacja Tomasza Zielenkiewicza mp3
Krzysztof Szczerski powiedział, że prezydent czeka na sformalizowany kształt propozycji PiS ws. reformy sądownictwa
Krzysztof Szczerski, minister w Kancelarii Prezydenta RPKrzysztof Szczerski, minister w Kancelarii Prezydenta RPFoto: PAP/Jakub Kamiński

Minister Krzysztof Szczerski, szef gabinetu prezydenta zapewnia, że "jesteśmy bardzo blisko" gwarancji tego, że prezydenckie projekty ustaw reformujące sądownictwo zostaną zaakceptowane przez Sejm.

Wczoraj odbyło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy i szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego w sprawie ustaw. Gość Śniadania w Trójce mówił, że po tym spotkaniu wiadomo, że najważniejsze postulaty prezydenta zostaną spełnione. Dotyczyły one wielopartyjnego KRS-u, ogólnej, czytelej klauzuli zmian personalnych w Sądzie Najwyższym, zmniejszenia roli Prokuratora Generalnego w procesie kształtowania instytucji centralnych wymiaru sprawiedliwości oraz czynnika społecznego, czyli zapisu o skardze nadzwyczajnej i społecznym zgłaszaniu kandydatów do KRS-u.

Krzysztof Szczerski dodał, że prezydent czeka na sformalizowany kształt propozycji Prawa i Sprawiedliwości. Podczas wczorajszego spotkania prezes Jarosław Kaczyński przedstawił kilka wariantów różnych rozwiązań - mówił. Szef gabinetu podkreślił, że trzeba przyjąć takie zapisy, żeby uzyskały potem gwarancje poparcia przez większość parlamentarną.

Minister dodał, że prezydenckie ustawy będą procedowane, gdy już będzie pewne, że zyskają poparcie.

IAR/ho

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt