Logo Polskiego Radia
Print

"Cele Trójmorza pięknie wpisują się w idee rozwoju UE"

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 05.10.2017 15:45
  • Wizyta prezydenta Bułgarii w Polsce. Relacja Michała Fedusio
Najważniejszym celem inicjatywy Trójmorza jest rozwinięcie infrastrukturalne naszej części UE
Prezydent Bułgarii Rumen Radev i prezydent RP Andrzej Duda. Foto: PAP/Paweł SupernakPrezydent Bułgarii Rumen Radev i prezydent RP Andrzej Duda. Foto: PAP/Paweł Supernak

- Cele inicjatywy Trójmorza - związane z rozwojem infrastrukturalnym i dogonieniem zachodniej części Europy - pięknie wpisują się w ideę rozwoju UE - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z prezydentem Bułgarii Rumenem Radewem w Warszawie.

Na konferencji prasowej po spotkaniu Andrzej Duda mówił m.in. o współpracy Polski i Bułgarii w ramach inicjatywy Trójmorza. Nawiązał w tym kontekście do lipcowego szczytu Trójmorza w Warszawie, w którym gościnny udział wziął prezydent USA Donald Trump.

- To było dla nas, Polaków, a mam nadzieję, że także dla całej Europy Środkowej, bardzo ważne wydarzenie - tamto spotkanie - ale mam nadzieję, że ono, poza bardzo dobrą współpracą polityczną, przełoży się także w przyszłości na konkretne działania infrastrukturalne, które będą mogły być dokonane w naszej części Europy - podkreślił Duda.

Jak dodał, najważniejszym celem inicjatywy Trójmorza jest rozwinięcie infrastrukturalne naszej części UE "w przyspieszonym tempie", tak, żeby "dogonić zachodnią część UE jak najszybciej".

- Myślę, że ten nasz cel pięknie wpisuje się w ogóle w ideę rozwoju UE jako rozwoju państw, które znajdą się na jednakowym poziomie jeżeli chodzi właśnie o rozwój infrastrukturalny, jeżeli chodzi także o poziom życia mieszkańców - ocenił prezydent.

IAR/PAP/ho

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt