Logo Polskiego Radia
Print

Ławrow spotkał się z Tillersonem

IAR / PAP
Dariusz Adamski 10.05.2017 18:07
  • Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow przybył do Waszyngtonu na rozmowy z amerykańskim sekretarzem stanu Rexem Tillersonem. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)
Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow rozmawiał w Waszyngtonie z sekretarzem stanu USA Rexem Tillersonem
Zdjęcie ilustracyjneZdjęcie ilustracyjnePAP/EPA/JIM LO SCALZO

Przed spotkaniem Ławrow obrócił w żart pytanie o dymisję szefa FBI Jamesa Comeya.

Witając szefa rosyjskiej dyplomacji Rex Tillerson powiedział, że cieszy się z kontynuowania dialogu z Rosją. "Witam ministra spraw zagranicznych Ławrowa w Departamencie Stanu. Chciałem wyrazić moją wdzięczność, że przyjechał do Waszyngtonu, byśmy mogli kontynuować dialog i wymianę poglądów rozpoczętą podczas mojej wizyty w Moskwie, kiedy on był gospodarzem. Będziemy omawiać bardzo szeroki wachlarz spraw" - mówił amerykański sekretarz stanu. Gdy jedna z dziennikarek zadała pytanie, czy dymisja szefa FBI nie kładzie się cieniem na rozmowach ministrów, Siergiej Ławrow odpowiedział. "On został wyrzucony. Żartujecie sobie?"

Po spotkaniu w Departamencie Stanu Siergiej Ławrow spotka się w Białym Domu z prezydentem Donaldem Trumpem.

Siergiej Ławrow po raz ostatni odwiedził Waszyngton w 2013 roku. Później nie przyjeżdżał do stolicy USA, co było skutkiem pogorszenia relacji dwustronnych po rosyjskiej inwazji na Ukrainie i aneksji Krymu. Obejmując urząd prezydenta, Donald Trump wyrażał nadzieję, że uda się doprowadzić do wznowienia współpracy z Rosją.

IAR/dad

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt