Logo Polskiego Radia
Print

Rząd przez ostatni rok pracował bardzo intensywnie

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 14.11.2016 23:25
Stanisław Karczewski: rząd PiS przez rok zrobił więcej niż rząd PO-PSL przez osiem lat
Photo:PAP/Tomasz Gzell

Rząd premier Beaty Szydło przez ostatni rok pracował bardzo intensywnie, rzetelnie i odpowiedzialnie; zrobił przez ten czas dużo więcej niż rząd PO-PSL przez osiem lat - ocenił w poniedziałek marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Marszałek na poniedziałkowej konferencji prasowej podsumował rok działalności gabinetu Beaty Szydło. "Nie jestem członkiem rządu, jestem obiektywny, mogę obiektywnie podsumować" - zaznaczył marszałek Karczewski.

Jak podkreślił, rząd "bardzo intensywnie, rzetelnie, odpowiedzialnie pracował przez rok". "Na pewno przez ten rok zrobił dużo więcej niż rząd Platformy Obywatelskiej i PSL przez osiem lat" - ocenił Karczewski. Przekonywał, że wprowadzono bardzo dużo dobrych zmian, m.in. w obszarze polityki rodzinnej i społecznej.

Dodał jednocześnie, że PiS i jego rząd należą do "optymistów, a nie pesymistów, którzy wszystko, co się robi krytykują". "Platforma Obywatelska, Nowoczesna i opozycja krytykują. Polacy są optymistami i my jesteśmy optymistami" - powiedział Stanisław Karczewski.

Na pytanie, czy jest szansa na zrównanie unijnych dopłat dla polskich rolników o czym mówiło PiS w kampanii wyborczej marszałek podkreślił: "Chciałbym, żeby doszło do wyrównania dopłat do rolnictwa. Nie mówiliśmy w programie o tym, że tego dokonamy, tylko mówiliśmy, że to należy zmienić, że te złe rozwiązania już wystąpiły wcześniej przy negocjacjach akcesyjnych, wtedy dokonano złych rozwiązań"

Dodał, że w niedzielę wnikliwie przysłuchiwał się wystąpieniom m.in. ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela i prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Daniela Obajtka. "Dokonali bardzo wielu zmian; nawet ja jako polityk PiS nie o wszystkich wiedziałem, jestem niezwykle wdzięczny i rolnicy powinni również być wdzięczni i są, wiem, że są. Naprawdę dokonano bardzo wielu dobrych zmian na wsi" - przekonywał marszałek Senatu.


PAP/hoPrint
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt