Logo Polskiego Radia
Print

USA: spotkanie Obamy z Trumpem

IAR
Dariusz Adamski 10.11.2016 20:18
  • Po trwającej półtorej godziny rozmowie miliarder wyraził podziw dla obecnego przywódcy Stanów Zjednoczonych - relacja Marka Wałkuskiego (IAR)
W Waszyngtonie doszło do spotkania Baracka Obamy i jego następcy Donalda Trumpa
Prezydent-elekt Donald Trump i prezydent USA Barack ObamaPrezydent-elekt Donald Trump i prezydent USA Barack ObamaPAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS

Po trwającej półtorej godziny rozmowie miliarder wyraził podziw dla obecnego przywódcy Stanów Zjednoczonych. Amerykański prezydent życzył sukcesu Donaldowi Trumpowi.

Barack Obama i Donald Trump spotkali się po raz pierwszy. Podczas oświadczeń dla mediów byli wobec siebie bardzo życzliwi. Obecny prezydent obiecał, że zrobi wszystko, by przekazanie władzy nowej administracji odbyło się sprawnie. "Jest bardzo ważne, byśmy niezależnie od partii i preferencji politycznych zjednoczyli się i razem zmierzyli z wyzwaniami" - mówił Barack Obama i podkreślił, że życzy Donaldowi Trumpowi sukcesu, gdyż jego sukces będzie sukcesem Ameryki. Prezydent elekt stwierdził, że spotkanie z Barackiem Obama było dla niego zaszczytem. "Mam nadzieję na współpracę z panem prezydentem w przyszłości, mam nadzieję, że będzie mi służył radą. Powiedział mi o trudnościach i o wspaniałych rzeczach, które zostały osiągnięte" - podkreślił Donald Trump. Na zakończenie swego oświadczenia, wskazując na Baracka Obamę, dwukrotnie powtórzył: "Bardzo dobry człowiek, bardzo dobry człowiek".

IAR/dad

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt