Logo Polskiego Radia
Print

Beata Szydło spotkała się w Krynicy z premierem Ukrainy

PR dla Zagranicy
Przemysław Pawełek Pawełek 07.09.2016 18:41
  • Premier Ukrainy zaprasza premier Beatę Szydło do Kijowa.mp3
Do rozmowy premier z Wołodymyrem Hrojsmanem doszło na tegorocznym, XXVI Forum Ekonomicznym
Premierzy Polski i UkrainyPremierzy Polski i UkrainyFoto: polskieradio.pl

Szefowa rządu Beata Szydło spotkała się w Krynicy-Zdroju z premierem Ukrainy Wołodymyrem Hrojsmanem. Do rozmowy doszło w pawilonie Polskiej Fundacji Narodowej na tegorocznym, XXVI Forum Ekonomicznym.

Na konferencji prasowej premier powiedziała, że z Wołodymyrem Hrojsmanem rozmawiała między innymi o rozwoju współpracy polsko-ukraińskiej. "Umówiliśmy się na to, że będziemy tę współpracę starali się zacieśnać" - mówiła premier i dodała, że Polska i Ukraina mają duże pole do realizacji wspólnych projektów infrastrukturalnych, energetycznych i dotyczących rozwoju instytucji obywatelskich.

Beata Szydło po raz kolejny zapewniła też, że Ukraina może liczyć na polskie wsparcie na arenie międzynarodowej. Podkreśliła także, ze wolna i suwerenna Ukraina jest gwarancją bezpieczeństwa całej Europy. Szefowa rządu zadeklarowała również, że Polska popiera całkowitą realizację porozumień mińskich oraz przedłużenie unijnych sankcji wobec Rosji.

Z kolei ukraiński premier Wołodymyr Hrojsman dziękował Polsce za poparcie w sprawie konfliktu na wschodzie kraju, za sprzeciw wobec rosyjskiej agresji na Ukrainę oraz wspieranie ukraińskich dążeń jego kraju.

IAR/ho

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt