Logo Polskiego Radia
Print

Donald Tusk z wizytą w Finlandii

PR dla Zagranicy
Michał Strzałkowski 10.10.2012 17:25
  • Rozmowa z analitykiem PISM Patrykiem Toporowskim
Rozmawiano o sytuacji w strefie euro, listopadowym szczycie Unii Europejskiej oraz energetyce.
Premier Donald TuskPremier Donald Tuskfot. www.premier.gov.pl

Sytuacja w strefie euro, listopadowy szczyt Unii Europejskiej oraz sprawy energetyczne - o tym między innymi premier Donald Tusk rozmawiał z szefem fińskiego rządu Jyrki Katainenem.
Podczas konferencji prasowej po rozmowach w cztery oczy, szef polskiego rządu podkreślał szczególne znaczenie regionu Morza Bałtyckiego w kontekście gospodarczym. Donald Tusk mówił też o wykorzystywaniu fińskich doświadczeń jeśli chodzi o budowę elektrowni atomowej w Polsce. Premier zaznaczył, że Polska może skorzystać z fińskich rozwiązań dotyczących technologii czy bezpieczeństwa przy budowie i działaniu elektrowni atomowej.
Donald Tusk podkreślał też wagę listopadowego szczytu Unii Europejskiej. W ocenie premiera, trzeba doprowadzić do - jak mówił - możliwie najszybszego uchwalenia budżetu europejskiego. Premier liczy w tej sprawie na kompromis, który mógłby zostać zawarty podczas listopadowego spotkania Rady Europejskiej.
Premier opowiedział się między innymi za utrzymaniem na obecnej wysokości, funduszy spójności w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej. Jak podkreślił, fundusze spójności służą prowzrostowym działaniom w Europie.

IAR/MS

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt