Logo Polskiego Radia
Print

Michał Rusinek o tomiku "Wystarczy"

PR dla Zagranicy
Michał Strzałkowski 25.04.2012 20:36
  • Rozmowa z Michałem Rusinkiem.mp3
Ostatni tomik Wisławy Szymborskiej to 13 wierszy napisanych przez noblistkę w ciągu ostatnich lat.
Wisława Szymborska i Michał RusinekWisława Szymborska i Michał Rusinekfot. Polskie Radio

Ostatni tomik wierszy Wisławy Szymborskiej już w księgarniach. Zbiór zatytułowany „Wystarczy" to 13 wierszy napisanych przez noblistkę w ciągu ostatnich lat. W krakowskiej księgarni wydawnictwa Znak, z którym poetka była związana, od rana sprzedano już ponad setkę egzemplarzy. Pierwsi czytelnicy są zachwyceni.
Szczególnie chwalą wydanie graficzne. Autorką okładki jest Barbara Rusinek. Posłowie do tomu napisał Ryszard Krynicki, przyjaciel i wydawca Wisławy Szymborskiej. Mamy nadzieje, że autorka byłaby zadowolona z naszej pracy, mówi Małgorzata Knap z wydawnictwa A5:
„Pani Wisława była poniekąd autorką swoich okładek. Żadna nie pojawiła się w druku dopóki autorka jej niezaakceptowana i zazwyczaj były one tworzone pod wpływem jej sugestii, więc mamy nadzieje, że tym razem byłaby również zadowolona". Część z wierszy zawartych w tomiku nie była dotąd publikowana.
Tom "Wystarczy" zawiera też faksymilia utworów niedokończonych. Wisława Szymborska zamarła 1. lutego w swoim domu w Krakowie. Miała 89 lat. Została pochowana naCmentarzu Rakowickim.

IAR/MS

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt