Logo Polskiego Radia
Print

Nagrody za najlepsze publikacje promujące historię Polski

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 12.01.2018 17:55
  • W magazynie m.in.o rekonstrukcji rządu, obchodach stulecia niepodległości Polski oraz Konkursie Historycznym MSZ
Prof. Robert Frost z Uniwersytetu Aberdeen i prof. Andrzej Nowak z Uniwersytetu Jagiellońskiego to laureaci Konkursu Historycznego Ministra Spraw Zagranicznych
Foto: Tymon Markowski/MSZ

W magazynie "Widziane z Polski" mówimy o rekonstrukcji rządu premiera Mateusza Morawieckiego. Relacjonujemy także spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z przedstawicielami instytucji obywatelskich oraz organizatorami kampanii społecznych. Spotkanie miało związek z organizacją obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości .

W tym tygodniu poznaliśmy laureatów Konkursu Historycznego MSZ. Konkurs, realizowany przez Radę Dyplomacji Historycznej przy Ministrze Spraw Zagranicznych, został przeprowadzony po raz pierwszy. Nagrody i wyróżnienia za publikacje, które ukazały się w latach 2015-2016, przyznane zostały w dwóch kategoriach: za najlepszą publikację obcojęzyczną promującą historię Polski oraz za najlepszą publikację w języku polskim z zakresu historii polskiej dyplomacji.

– Istotne jest, żeby powstawało jak najwięcej publikacji mówiących o naszej historii w sposób atrakcyjny dla zagranicznych odbiorców – powiedział wiceminister spraw zagranicznych Jan Dziedziczak wręczając nagrody. – Promocja historii Polski za granicą, jest jednym z priorytetów MSZ – dodał.

W audycji m.in. rozmowa z prof. Robertem Frostem z Uniwersytetu Aberdeen w Wielkiej Brytanii oraz prof. Andrzejem Nowakiem z Uniwersytetu Jagiellońskiego i Instytutu Historii PAN, laureatami konkursu MSZ.

/

Z okazji wręczenia nagród w Konkursie Historycznym Ministra Spraw Zagranicznych odbyła się także konferencja „Dyplomacja publiczna i promocja historii Polski za granicą”, współorganizowana przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

W magazynie mówimy o zadanich nowo powołanego Instytutu Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą i jubileuszu 65-lecia Wydawnicta Literackiego.

Do wysłuchania magazynu "Widziane z Polski" zaprasza Halina Ostas.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt