Logo Polskiego Radia
Print

IX Szkoła Liderów Polonijnych Ameryki Północnej

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 31.08.2017 16:46
  • W magazynie m.in. mówimy o II Polonijnym Forum Ekonomicznym i IX Szkole Liderów Polonijnych Ameryki Pólnocnej
Szkoła Liderów powstała z inicjatywy prof. Zbigniewa Pełczyńskiego. Misją projektu jest podtrzymywanie polskiej tożsamości w kolejnych generacjach Polonii
Foto: materiały prasowe

W magazynie "Widziane z Polski" mówimy o 37 rocznicy Porozumień Sierpniowych, które umożliwiły m.in. powstanie w Polsce wolnych związków zawodowych.

W rozmowie ze Stanisławem Karczewskim, marszałkiem Senatu RP zapowiadamy II Polonijne Forum Ekonomiczne w Krynicy. Jego celem jest włączenie Polaków, żyjących z dala od ojczyzny, do udziału w ważnych wydarzeniach w naszym kraju, a także dyskusja nad istotnymi sprawami dla Polonii i Polaków za granicą

Naszym gościem jest również Klaudia Wojciechowska - koordynatorka IX Szkoły Liderów Polonijnych Ameryki Północnej. Szkoła Liderów powstała w 1994 roku z inicjatywy prof. Zbigniewa Pełczyńskiego z Uniwersytetu Oxfordzkiego. Misją projektu jest m.in. podtrzymywanie polskiej tożsamości w kolejnych generacjach Polonii i Polaków mieszkających za granicą.

Zapraszamy też na spotkanie z Teresą Wierzbicką, działaczką polonijną z Kanady.

W naszej audycji przeniosimy się także do Wilna. Przez ponad dwa tygodnie, wolontariusze z Polski pomagali mieszkańcom Wileńszczyzny. Wraz z harcerzami ze Związku Harcerstwa Polskiego wzięli udział w porządkowaniu cmentarza na Rossie oraz jednego z wileńskich kościołów.

W programie informujemy również o tym, że dzięki współpracy Agencji Rozwoju Przemysłu i Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego, kilkunastu absolwentów studiów i młodych naukowców odbędzie półroczne staże w przedsiębiorstwach i instytucjach branży kosmicznej.

Do wysłuchania magazynu zaprasza Halina Ostas.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt