Logo Polskiego Radia
Print

Książka o Powstaniu Warszawskim bestsellerem w Argentynie

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 19.08.2017 11:00
  • W magazynie m.in. o obchodach 97. rocznicy Bitwy Warszawskiej, argentyńskim bestsellerze o Powstaniu Warszawskim i promocji polskiej kuchnii
Bohaterski zryw Warszawiaków jest mało znany w Argentynie. Ana Wajszczuk, znana argentyńska dziennikarka, postanowiła to zmienić. Napisała "Chłopców z Warszawy"
Okładka książki "Chłopcy w Warszawy" Any WajszczukOkładka książki "Chłopcy w Warszawy" Any WajszczukFoto: materiały prasowe

W magazynie "Widziane z Polski" mówimy o obchodach 97. rocznicy Bitwy Warszawskiej, uznawanej za jedną z osiemnastu najważniejszych bitew świata.

W audycji przypominamy także ciekawą historię polskiego lotnictwa wojskowego i opowiadamy o napisanej przez argentyńską dziennikarkę o polskich korzeniach, bestsellerowej książce poświęconej Powstaniu Warszawskiemu.

Bohaterski zryw Warszawiaków jest mało znany w Argentynie. Często jest mylony z powstaniem w getcie warszawskim. Ana Wajszczuk, znana argentyńska dziennikarka o polskich korzeniach, postanowiła to zmienić. Tak powstała książka "Chłopcy z Warszawy", która szybko stała się w Argentynie bestsellerem.

Jednym z powodów, które sprawiły, że książka stała się takim wydarzeniem, jest fakt, że duża grupa czytelników to ludzie, którzy mają polskie korzenie. Mieszka tu wielu potomków imigrantów, których rodziny mają podobną historię albo którzy pod wpływem książki zaczęli badać losy swoich przodków.

W magazynie również rozmowa poświęcona nauczaniu języka polskiego i promocji polskiej kultury, na uniwersytecie w Seulu, w Korei Południowej.

Z fascynacji polską kuchnią, dawnymi przepisami, ale i naszą kulturą, historią oraz tradycją zrodził się pomysł napisania książki "New Polish Cooking". Książka promowana była w Anglii i Australii. Poznali ją także czytelnicy w Stanach Zjednoczonych. Wersja polska dostępna będzie w księgarniach jesienią tego roku. Recenzenci już zapewniają, że będzie to niezapomniane spotkanie z polskimi smakami. W audycji rozmowa z autorką publikacji, Zuzą Zak.

Do wysłuchania audycji zaprasza Halina Ostas.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt