Logo Polskiego Radia
Print

Wzrosną środki na opiekę nad Polonią i Polakami za granicą

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 28.07.2017 18:48
  • W magazynie m.in. o wetach prezydenta, o zwiększeniu środków na opiekę nad Polonią i obchodach rocznicy Powstania Warszawskiego
Zwiększamy kwotę przeznaczoną na Polonię o 5 mln, w następnych latach chcielibyśmy, by ta kwota była powyżej 100 mln - mówi marszałek Senatu
Zdjęcie ilustracyjneZdjęcie ilustracyjneFoto: materiały prasowe

W magazynie "Widziane z Polski" komentujemy zawetowanie przez prezydenta Andrzeja Dudę ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa.

Mówimy także o planowanym zwiększeniu przez Senat środków na opiekę nad Polonią i Polakami za granicą. Budżet Senatu ma wzrosnąć w przyszłym roku o 5 milionów złotych. Komisja Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą pozytywnie zaopiniowała projekt budżetu izby wyższej na 2018 rok w części dotyczącej tej sfery.

W audycji także rozmowa o ciekawych inicjatywach, uczczenia 73 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, przez środowiska związane z Wisłą.

Mówimy również o kulturowym dziedzictwie Polski na Kresach. Nasi goście opowiadają jak dokumentują zabytki pozostałe na Wschodzie i jak wygląda współpraca z ukraińskimi parterami w dziedzinie ochrony wspólnego dziedzictwa.

W magazynie także rozmowa o powstającym w Legnicy, nowatorskim na skalę światową centrum logistycznym, gdzie ważną rolę będą odgrywały drony.

Do wysłuchania audycji zaprasza Halina Ostas.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt