Logo Polskiego Radia
Print

Życie Polonii oczami uczestników Konkursu "Być Polakiem"

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 14.07.2017 21:15
  • W magazynie m.in. o obchodach 74 rocznicy zbrodni wołyńskiej, Festiwalu Transatlantyk i Konkursie "Być Polakiem"
Fundacja „Świat na Tak” i „Wspólnota Polska” zorganizowały ósmą już edycję Konkursu „Być Polakiem”, adresowanego do młodych Polaków na całym świecie
Foto: materiały prasowe

W magazynie "Widziane z Polski" mówimy o zbrodni wołyńskiej. Mijają 74 lata od ludobójstwa na polskich mieszkańcach Wołynia i Galicji Wschodniej. W rocznicę tragicznych wydarzeń ofiary wspominali członkowie rządu oraz mieszkańcy polskich miast, podczas obchodów Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa Polaków na Kresach.

W tych dniach minęła także 73. rocznica operacji Armii Krajowej na Wileńszczyźnie, przebiegającej pod kryptonimem "Ostra Brama". Uroczystości w Wilnie zorganizowało Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej.

Gościem magazynu jest Jan AP Kaczmarek, światowej sławy kompozytor, laureat Oscara, twórca Międzynarodowego Festiwalu Filmu i Muzyki Transatlantyk.

O XX Jubileuszowej Konferencji Gospodarczej Polonii rozmawiamy ze Zbigniewem Ludgarem Olszewski, prezesem Fundacji Polonia.

Na zamku Królewskim w Warszawie odbyła się gala Konkursu "Być Polakiem", skierowanego do polonijnej młodzieży. W audycji rozmawiamy z organizatorami i laureatami konkursu. Mówimy także o naszych atrakcjach turystycznych. Niedawno rozstrzygnięto polską część europejskiego konkursu EDEN.

Do wysłuchania audyccji zaprasza Halina Ostas.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt