Logo Polskiego Radia
Print

Polacy w Rosji - trudna historia i współczesność

PR dla Zagranicy
Ewa Plisiecka 19.05.2017 18:49
  • W magazynie "Widziane z Polski", m.in. o Polakach na Syberii i obchodach 73. rocznicy bitwy pod Monte Cassio.mp3
Jak żyją Polacy w Rosji? Swoimi refleksjami ze wzruszającej podróży po Syberii dzieli się senator Artur Warzocha
Piwowary na Syberii. "Rowy Śmierci", miejsca masowych mordów dokonanych w latach 1937-1938 przez NKWD, również na miejscowej ludności polskiej. Delegacja, z udziałem senatora Artura Warzochy, składa kwiatyPiwowary na Syberii. "Rowy Śmierci", miejsca masowych mordów dokonanych w latach 1937-1938 przez NKWD, również na miejscowej ludności polskiej. Delegacja, z udziałem senatora Artura Warzochy, składa kwiaty

W magazynie "Widziane z Polski" mówimy o obchodach 73. rocznicy bitwy pod Monte Cassino.

Opowiadamy też jak żyją Polacy w Rosji. Senator Artur Warzocha, wiceprzewodniczący Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą, dwukrotnie w ostatnich tygodniach odwiedził ten kraj. Spotkał się z moskiewską Polonią i wziął udział w I Festiwalu Muzyki i Tańca Polskiego. Uczestniczył także w Polskiej Wielkanocy na Syberii. Był m.in. w wiosce Wierszyna określanej "małą Polską". W magazynie dzieli się swoimi refleksjami z tej wzruszającej podróży.

W audycji mówimy także m.in. o rosnących inwestycjach japońskich w Polsce, promocji polskiej branży gier komputerowych w Szwecji i znaczeniu polonijnych archiwaliów.

Do wysłuchania magazynu zaprasza Halina Ostas.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt