Logo Polskiego Radia
Print

Jak żyje się zwierzętom domowym w Polsce?

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 25.07.2016 15:18
  • Ekspaci - jak traktowane są w Polsce zwierzęta.mp3
W audycji Ekspaci obcokrajowcy mieszkający w Polsce – Anna Wołkowa, Ukrainka i Elena Jańczuk, Białorusinka – mówili o tym, jak w naszym kraju traktuje się zwierzęta domowe. Nie zabrakło również porównań do naszych wschodnich sąsiadów.
photo: pixabay.com/Creative Commons CC0

– Kiedy przyjechałam do Polski, uciszyłam się, że jest tutaj wiele restauracji i kawiarni, gdzie można przyjść ze swoim psem lub kotem. Nie ma tu problemu z prośbą o wodę dla zwierzaka czy wejściem z nim do lokalu. W Kijowie raczej nie da się znaleźć tzw. dog-friendly miejsc – powiedziała Anna Wołkowa.

Elenę Jańczuk zaskoczyło to, że w naszym kraju ludzie wyprowadzają koty na smyczy, czego nigdy nie widziała na Wschodzie. Gość Polskiego Radia 24 zwróciła uwagę również na mniejszą solidarność sąsiedzką w kwestii opieki nad zwierzętami w porównaniu z Białorusią.

– W moim rodzinnym domu było tak, że zawsze można było powierzyć swoje zwierzęta sąsiadom. W zdarzeniach losowych, sąsiedzi nas wspierali. Tutaj, być może dlatego że jestem świeżym lokatorem, nie mam takiej osoby, którą bym mogła poprosić o to, by zaopiekowała się moją kotką – mówiła Elena Jańczuk.

W programie również m.in. o jakości usług weterynaryjnych w Polsce, ilości bezdomnych lub porzuconych psów oraz cyrkach bez zwierząt.

Audycję prowadziła Irina Zawisza.

tags: ekspaci
Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt