Logo Polskiego Radia
Print

Rola sieci społecznościowych w życiu ekspatów

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 25.07.2016 15:15
W audycji Ekspaci rozmowa o serwisach społecznościowych oraz ich roli w życiu osób, które mieszkają poza granicami swojego kraju. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli Białorusini: Mark Dubinin i Katsiaryna Drozhzma.
Katsiaryna Drozhzma i Marek Dubinin/fot.PR24Katsiaryna Drozhzma i Marek Dubinin/fot.PR24

Jak podkreślał Mark Dubinin, sieci społecznościowe są istotne dla osób, które przebywają poza swoją ojczyzną, ponieważ pozwalają utrzymywać relacje z rodziną i znajomymi.

– Media społecznościowe dla ekspatów odgrywają ważną rolę ze względu na to, by utrzymywać kontakt z ludźmi, którzy pozostali w kraju. To ułatwia życie – mówił gość Polskiego Radia 24.

Katsiaryna Drozhzma zaznaczała, że Internet pozwala jej kontaktować się z bliskimi, z którymi nie mogłaby mieć w inny sposób kontaktu.

– Sieci społecznościowe głównie służą mi do tego, bym mogła utrzymywać kontakt ze znajomymi i ludźmi, którzy są ważni w moim życiu – powiedział gość audycji Ekspaci.

W programie również o zagrożeniach korzystania z Interentu – o problemie nierzetelnych informacji, utracie prywatności czy samotności mimo szerokiego grona wirtualnych znajomych.

Audycję prowadził Valery Sauko.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt