Logo Polskiego Radia
Print

Marszałek Senatu w Ośrodku Polonijnym Concordia

IAR / PAP
Dariusz Adamski 08.07.2018 15:40
  • Ks.Marcin Maślak, dyrektor Ośrodka "Concordia" o działalności placówki. Rozmowa Haliny Ostas [posłuchaj]
  • Bilans trzydniowej wizyty marszałka Stanisława Karczewskiego w Niemczech [posłuchaj]
Marszałek Stanisław Karczewski z polską delegacją odwiedził Ośrodek Polonijny "Concordia" w Herdorf w Niemczech
Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski (L) składa wieniec przed tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej, podczas wizyty w Ośrodku Polonijnym "Concordia" w Herdorf
Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski (L) składa wieniec przed tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej, podczas wizyty w Ośrodku Polonijnym "Concordia" w Herdorf PAP/Marcin Obara

Marszałek spotkał się z władzami Polskiej Misji Katolickiej w tym kraju oraz z Polonią. To część oficjalnej wizyty Marszałka Senatu w Niemczech.

Polonijny Ośrodek Spotkań "Concordia" został kupiony w 1999 roku przez Polską Misję Katolicką i stał się jednym z centrów polskiej kultury w zachodnich Niemczech. Służy jako dom spotkań Polonii oraz miejsce wypoczynku dla dzieci i młodzieży o polskich korzeniach. W 2016 roku dzięki wsparciu niemieckiej Polonii przy ośrodku wybudowano kaplicę. Marszałek Stanisław Karczewski podziękował Polskiej Misji Katolickiej i Polonii za wkład w tworzenie tego miejsca. - Za tę długą i ciągłą budowę, tego co jest naszymi fundamentami, bardzo serdecznie dziękuję - powiedział.

Jak podkreślił dyrektor ośrodka ksiądz Marcin Maślak Polacy mogą odpocząć w ośrodku od problemów. - To jest dla nich kawałek ojczyzny, znajdują tu ostoję poprzez modlitwę i spotkanie. Ośrodek ma też na celu krzewienie polskiej kultury i tradycji - powiedział duszoasterz.

Spotkanie w Ośrodku Polonijnym "Concordia" było jednym z punktów oficjalnej wizyty Marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego w Niemczech. Marszałek Senatu złożył też wieniec pod tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej, która znajduje się w pobliżu ośrodka.

Polska delegacja od piątku odbywa spotkania polityczne z przedstawicielami niemieckich władz regionalnych oraz spotyka się z Polonią mieszkającą w Niemczech. Marszałek Senatu dziś odwiedzi jeszcze Koblencję oraz Frankfurt nad Menem.

Z ks. Marcinem Maślakiem, dyrektorem Ośrodka Polonijnego "Concordia" w Herdorf, rozmawiała Halina Ostas.

IAR/PRdZ/dad

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt