Logo Polskiego Radia
Print

Rośnie wsparcie dla Polaków na Wschodzie

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 14.05.2018 17:05
  • Mikołaj Falkowski, prezes Fundacji "Pomoc Polakom na Wschodzie", w rozmowie z Haliną Ostas [posłuchaj]
Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” od 26 lat pomaga rodakom w krajach byłego ZSRR i byłego bloku komunistycznego
Mikołaj Falkowski, prezes Fundacji "Pomoc Polakom na Wschodzie"Mikołaj Falkowski, prezes Fundacji "Pomoc Polakom na Wschodzie"Foto: Fundacja "Pomoc Polakom na Wschodzie"

Działania fundacji koncentrują się wokół mediów, edukacji, kultury i aktywizacji środowisk polskich. Ważna część wysiłków fundacji skupia się też wokół ochrony polskiego dziedzictwa na Wschodzie.

Jak wyjaśnia Mikołaj Falkowski, prezes fundacji, sytuacja Polaków w każdym z krajów byłego ZSRR i byłego bloku komunistycznego, jest zupełnie inna. Dlatego różne są także rodzaje działalności fundacji. – Należałoby na los Polaków na wschodzie patrzeć jednostkowo, w sposób regionalny, czy tematyki, którą chcielibyśmy podejmować – mówi Mikołaj Falkowski.

Prezes Fundacji „Pomocy Polakom na Wschodzie” podkreśla, że priorytetem organizacji było zawsze kreowanie i wspieranie polskich mediów. – Ważne, by z polskim punktem widzenia docierać do gospodarzy tych krajów i przekonywać do swoich racji. Nie możemy się zamykać we własnym środowisku, skazywać na marginalizację – wyjaśnia.

Z Mikołajem Falkowskim, prezesem Fundacji „Pomocy Polakom na Wschodzie”, podczas obchodów Światowego Dnia Polonii w Belgii, rozmawiała Halina Ostas.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt