Logo Polskiego Radia
Print

Cogito dla Polonii – magazyn dla młodzieży

PR dla Zagranicy
Ewa Plisiecka 07.03.2018 14:37
  • Cogito dla Polonii - rozmowa z redaktor naczelną A. Siewko [posłuchaj].mp3
Już niebawem ukaże się pierwszy numer miesięcznika edukacyjnego przeznaczonego dla młodzieży polonijnej
Aleksandra Siewko, redaktor naczelna "Cogito dla Polonii"Aleksandra Siewko, redaktor naczelna "Cogito dla Polonii"Foto: A. Siewko

„Cogito dla Polonii” już na Wielkanoc. E-miesięcznik edukacyjny przeznaczony dla uczniów i licealistów mieszkających z dala od Polski to nowoczesny magazyn, którego tematyka będzie dotyczyć działalności młodzieży polonijnej, a także nauki języka ojczystego, historii Polski, ze szczególnym uwzględnieniem 100 rocznicy odzyskania niepodległości, prezentacji pozycji Polski na arenie europejskiej i światowej.

Co ciekawe, redakcja liczy na współpracę z polonijną młodzieżą i deklaruje, że teksty dziennikarskie młodych ludzi będą tworzyły zasadniczą część magazynu.

W „Cogito dla Polonii” znajdą się m.in. informacje ze świata młodej Polonii, konkursy, prezentacje interesujących kierunków na uczelniach wyższych, wywiady z ludźmi, którzy osiągnęli sukces i są popularni w środowisku polonijnym, a także relacje z wydarzeń, które zorganizowała młodzież polonijna u siebie czy reportaże o tym, jak żyją młodzi Polacy za granica.

- Czekamy na chętnych do współpracy, którzy dzięki tworzeniu tekstów dla miesięcznika poznają warsztat dziennikarski i jednocześnie sami będą decydować o kształcie i zawartości polonijnego e-magazynu – apeluje redaktor naczelna „Cogito dla Polonii” Aleksandra Siewko. Rozmawia z nią Ewa Plisiecka.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt