Logo Polskiego Radia
Print

Oferta polskich uczelni na targach w Wilnie

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 08.02.2018 19:07
  • Międzynarodowe Targi Edukacyjne w Wilnie. Rozmowa Kamila Zalewskiego z Anną Pilarczyk-Palaitis[posłuchaj]
Świetne uniwersytety i wysoki poziom nauczania, to oferta Polski na Międzynarodowych Targach Edukacyjnych w Wilnie
Foto: Roman Niedźwiecki/zw.lt

Polskie stoisko przygotował wileński Instytut Polski. Można się na nim zapoznać z ofertą naszych najlepszych uczelni.

"Studia w Polsce - sukces w zasięgu ręki" - to hasło przewodnie Polski na Targach Edukacyjnych "Studijos 2018". "W haśle ukryta jest informacja, że studia w Polsce są na bardzo wysokim, światowym poziomie" - powiedziała Polskiemu Radiu Anna Pilarczyk-Palaitis, koordynatorka projektów z Instytutu Polskiego w Wilnie. Dodała, że dyplomy polskich uczelni są uznawane na całym świecie i otwierają wiele drzwi. Zaznaczyła, że Polska jest dla Litwinów krajem, leżącym dosłownie w zasięgu ręki - bliskim geograficznie, kulturowo i dostępnym finansowo.

Ambasador Polski Urszula Doroszewska, otwierając polskie stoisko powiedziała, że w Polsce studiuje około 70 tysięcy zagranicznych studentów. Na targach w centrum wystawienniczym "Litexpo" można się zapoznać z ofertą m.in. Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie czy Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Swoją ofertę edukacyjną prezentuje też filia w Wilnie Uniwersytetu w Białymstoku.

Udział w targach jest elementem kampanii promującej polską naukę i szkolnictwo wyższe na Litwie. Realizuje ją Instytut Polski w Wilnie w czasopismach i portalach internetowych dla młodzieży. Na ulicach stolicy Litwy pojawiły się także banery reklamowe na ten temat.

Międzynarodowe Targi Edukacyjne "Studijos 2018" potrwają do 10 lutego.

Z Anną Pilarczyk-Palaitis, koordynatorką projektów w Instytucie Polskim w Wilnie, rozmawia Kamil Zalewski.

IAR/Kamil Zalewski/ho

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt