Logo Polskiego Radia
Print

"Polska pamięta o Tobie"- ważna inicjatywa MSZ

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 22.12.2017 14:22
  • Ważna akcja polskiego MSZ, wsparcia Polaków na Wschodzie. Relacja Kamila Zalewskiego
Kilkaset polskich rodzin na Litwie otrzymało paczki przygotowane przez MSZ w ramach akcji "Polska pamięta o Tobie"
Zdjęcie ilustracyjneZdjęcie ilustracyjneFoto: Łukasz Szełemej/Fundacja Polskich Wartości/facebook.com/rodakomnakresach

Ponad pięćset polskich rodzin na Litwie otrzymało paczki przygotowane przez polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ramach akcji "Polska pamięta o Tobie". Zrealizowała ją Fundacja "Pomoc Polakom na Wschodzie". Dary, czyli sprzęt gospodarstwa domowego, trafiły także do jedynego na Litwie hospicjum.

Paczki trafiły do najbardziej potrzebujących. W rejonie trockim akcja "Polska pamięta o Tobie" została przygotowana przez tamtejszy oddział Związku Polaków na Litwie, a w jej organizację zaangażował się poseł na Sejm Litwy Jarosław Narkiewicz. "Może to symboliczny dar, ale najważniejszy, bo Polska pamięta" - powiedział Polskiemu Radiu dla Zagranicy.

Sprzęt AGD trafił też do hospicjum imienia błogosławionego Michała Sopoćki w Wilnie. Dyrektorka hospicjum siostra Michaela Rak powiedziała, że to duże wsparcie dla inicjatywy budowy oddziału dziecięcego.

Akcja jest częścią większego projektu o nazwie "Świąteczna paczka z Polski" realizowanego na Litwie i Łotwie - tłumaczy Polskiemu Radiu dla Zagranicy dyrektor Departamentu Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą MSZ Mateusz Stąsiek. Przeznaczono na nią 250 tysięcy złotych.

Zapraszmy do wysłuchania relacji Kamila Zalewskiego.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt