Logo Polskiego Radia
Print

Marszałek Senatu z świątecznymi życzeniami dla Polonii

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 23.12.2017 12:45
  • Marszałek Senatu RP składa życzenia Polonii i Polakom poza granicami kraju.
"My Polacy jesteśmy dużą rodziną, rodziną Polaków mieszkających w Polsce i rozsianych na całym świecie"
Marszałek Stanisław KarczewskiMarszałek Stanisław KarczewskiFoto: senat.gov.pl/Michał Jóźwiak

Święta Bożego Narodzenia to także wyjątkowy czas dla Polaków poza granicami kraju. To czas pielęgnowania polskich tradycji, rodzinnych spotkań i wzruszeń.

"Czekamy na te święta, które niosą nam spokój, nadzieję i siłę. Wspaniałe święta, kiedy Pan Jezus przynosi nam radość i światło. Co roku wzmacniamy się tymi świętami” - mówi Stanisław Karczewski, marszałek Senatu RP.

"To święta mające charakter rodzinny. My Polacy jesteśmy dużą rodziną, rodziną Polaków mieszkających w Polsce i Polaków rozsianych na całym świecie, na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach" - mówi w rozmowie z Polskim Radiem dla Zagranicy, Stanisław Karczewski.

"Zawsze gdy spotkam się z Polakami za granicą, widzę ich tęsknotę do Polski i zainteresowanie Polską. To chcemy podtrzymywać, chcemy budować naszą wspólnotę narodową" - dodaje marszałek Stanisław Karczewski i składa Polonii najlepsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Marszałek Senatu podziękował też za to, że Polacy we wszystkich zakątkach świata, wszędzie gdzie żyją, dbają o polską tożsamość, kultywują polskie tradycje i język.

"Senat zawsze wspierał i nadal będzie wspierał te Wasze starania "- zapewnia marszałek.

Ze Stanisławem Karczewskim, marszałkiem Senatu RP, rozmawiała Halina Ostas.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt