Logo Polskiego Radia
Print

Witold Waszczykowski spotkał się z Polonią w Houston

IAR / PAP
Dariusz Adamski 17.12.2017 20:03
  • W wywiadzie dla PAP i Polskiego Radia Witold Waszczykowski ubolewał, że opozycja wykorzystuje te kwestie do rozgrywek politycznych (IAR)
Szef polskiej dyplomacji spotkał się z Polonią w Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Houston
Witold Waszczykowski podczas spotkania z przedstawicielami Polonii w HoustonWitold Waszczykowski podczas spotkania z przedstawicielami Polonii w Houstontwitter Ministerstwa Spraw Zagranicznych/@MSZ_RP

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski zapewnił mieszkających w Teksasie Polaków, że władze naszego kraju szybko i stanowczo reagują na przypadki nietolerancji czy agresji wobec mniejszości w Polsce. Szef polskiej dyplomacji spotkał się z Polonią w Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Houston. Podczas wywiadu dla PAP i Polskiego Radia minister ubolewał, że opozycja w Polsce wykorzystuje te kwestie do rozgrywek politycznych.

Szef polskiej dyplomacji o przypadki agresji wobec mniejszości w Polsce był pytany na spotkaniu z Polonią. Witold Waszczykowski podkreślił, że są to marginalne przypadki. "Natomiast te marginalne wypadki są w sposób nieuczciwy często wykorzystywane przez opozycję w kraju, są nagłaśniane, są przekazywane opinii międzynarodowej w sposób wręcz kłamliwy" - powiedział szef polskiego MSZ w rozmowie z dziennikarzami.

Minister Waszczykowski zachęcał Polaków mieszkających w Teksasie do powrotu do kraju lub bliższego kontaktu z ojczyzną. Po spotkaniu szef polskie dyplomacji wziął udział w niedzielnej mszy świętej. Wizyta w polskim kościele była ostatnim punktem wizyty ministra Witolda Waszczykowskiego w Stanach Zjednoczonych, podczas której otworzył konsulat RP w Houston i rozmawiał z przedstawicielami amerykańskich firm energetycznych.

IAR/dad

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt